Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1714

Co warto wiedzieć gdy chcesz otrzymać pożyczkę online?

Materiał partnera:

Wiele instytucji pozabankowych proponuje udzielenie pożyczki online. Oznacza to, że o dodatkowe środki możemy starać się z każdego miejsca na ziemi, w którym mamy dostęp do Internetu. To bardzo duże ułatwienie dla potencjalnych pożyczkobiorców, którym nie na rękę jest odwiedzanie siedzib instytucji finansowych. Pożyczka online jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób zabieganych bądź zapracowanych.

Co warto wiedzieć gdy chcesz otrzymać pożyczkę online?


Bezpieczeństwo pożyczek przez Internet



Decydując się na pożyczkę online, warto sprawdzić, który z pożyczkodawców najbardziej nam odpowiada. W internecie możemy znaleźć szereg porównywarek, które w każdym szczególe - wysokość raty, koszty pożyczki, okres spłaty - porównują nam oferty różnych pożyczkodawców.

Obecnie na rynku istnieje szeroka baza instytucji finansowych, które chętnie udzielą nam pożyczki. Jednak to w naszym interesie jest sprawdzenie, czy dana pożyczka jest dla nas najbardziej korzystna, czy umowa z pożyczkodawcą jest całkowicie jasna i nie zawiera zapisów o opłatach, które są dla ukryte. Dlatego szczególnie ważnym jest, aby biorąc pożyczkę online, dokładnie przeczytać warunki jej udzielenia.

Umowa pożyczkowa, tak samo jak każdy inny dokument, przed podpisaniem powinna być dla nas przede wszystkim zrozumiała. Jeżeli nie mamy całkowitej pewności co do zapisów i warunków umowy powinniśmy wyjaśnić je z pracownikiem instytucji finansowej odpowiedzialnym za udzielenie pożyczki.

Niezrozumiałe zapisy często mogą zawierać np. informację o dodatkowych, wysokich opłatach czy karach za brak terminowości spłaty. Powinniśmy być zatem dociekliwi, bowiem umowy na zaciągnięcie zobowiązania finansowego są dla nas szczególnie wiążące. Co ważne, należy dokładnie sprawdzić wiarygodność danej instytucji. Często w internecie pojawiają się informacje o możliwości udzielenia pożyczki na witrynach oszustów, których celem jest wyłudzenie naszych danych. Warto więc sprawdzić, czy inne osoby korzystały z usług danej firmy i nie miały problemu z otrzymaniem pożyczki. Tym sposobem niemalże do minimum zmniejszamy ryzyko oszustwa.

Pożyczka online bez BIK i zaświadczenia o dochodach



Starając się o kredyt w banku musimy pamiętać, że nasza zdolność kredytowa za każdym razem jest sprawdzana i weryfikowana. W tym celu pracownik banku szuka informacji dotyczących naszej historii kredytowej. Dane te widnieją w Biurze Informacji Kredytowej. Zamieszczone są tam dane m. in. o zaciągniętych przez nas pożyczkach, kredytach mieszkaniowych czy hipotecznych, kartach kredytowych, zakupach na raty oraz limitach i debetach na rachunkach.

Na tej podstawie bank weryfikuje naszą wiarygodność jako klienta terminowego, a także sprawdza, jakie zobowiązania ciążą już na naszym domowym budżecie. Dlatego osoby, u których historia w bazie BIK jest negatywna, często nie mogą otrzymać kolejnego kredytu. Pożyczki online są zatem idealnym rozwiązaniem dla osób z taką właśnie historią. Instytucje pozabankowe nie sprawdzają naszej historii. Co więcej, często pożyczki udzielane są osobom bezrobotnym, studentom czy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego są one tak często wybierane przez pożyczkobiorców. Instytucje udzielające takich pożyczek są wyjątkowo dyskretne.

W przeciwieństwie do pracowników banków, zatrudnieni w instytucjach finansowych nie telefonują do naszych pracodawców, aby uzyskać dodatkowe informacje o naszych dochodach. Często sytuacja zmusza nas do zaciągnięcia zobowiązania, jednak jest to dla nas krępujące i nie chcemy, aby był to temat plotek w miejscu zatrudnienia. Tutaj pożyczka online sprawdzi się najlepiej.

O czym trzeba pamiętać gdy chcemy wziąć pożyczkę online?



Najważniejszą rzeczą podczas decydowania o zaciągnięciu pożyczki jest ocena naszych zdolności finansowych. Nie trudno jest otrzymać pożyczkę nawet do kilkunastu tysięcy złotych w 15 minut i bez wychodzenia z domu. Trudniej jest jednak wywiązać się z warunków umowy i zapisów regulaminowych pożyczkodawców. Na początek należy więc dokładnie ustalić jaka kwota będzie nam potrzebna na cel, na który chcemy ją przeznaczyć.

Następnie realnie powinniśmy ocenić nasze możliwości spłaty zobowiązania. Od tego zależy czy pożyczkodawca będzie musiał ściągać z nas dodatkowe opłaty za opóźnienia spłaty, kary i odsetki. Należy pamiętać, że tego typu umowy najczęściej zawierają wysokie opłaty okołopożyczkowe za niewywiązywanie się z podpisanych przez nas warunków. Tak więc odpowiedzialność i racjonalna ocena naszych możliwości to najistotniejszy element, aby nasza pożyczka nie była dla nas jeszcze większym problemem.