pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4008

Oszukiwał "na wędlinę". Wyłudzał zaliczki za swojską kiełbasę

Kryminalni z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili i zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który wyłudzał na terenie powiatu bielskiego pieniądze, pobierając nienależne zaliczki na rzekomo zamówioną wcześniej swojską wędlinę. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet 8 lat. Śledczy sprawdzają, czy jego ofiarą nie padło więcej osób.

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
Oszukiwał "na wędlinę". Policja poszukuje ofiar oszustwa · fot. KMP Bielsko-Biała


Na terenie Czechowic-Dziedzic oraz pobliskich miejscowości powiatu bielskiego od kilku miesięcy grasował oszust. Mężczyzna przychodził do mieszkańców i w rozmowie z domownikiem, którego akurat zastał w miejscu zamieszkania, twierdził, że inny członek tej rodziny zamawiał u niego swojskie wędliny. Tłumaczył, że akurat jedzie po odbiór zamówionego mięsa i potrzebuje pobrać zaliczkę, aby móc dostarczyć wyroby. Kiedy wzbudził u swoich ofiar zaufanie, prosił o stosunkowo niewielkie kwoty. Dostawał od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu, zostawiając pokrzywdzonych bez gotówki i bez rzekomych wędlin, jakie miał następnie dostarczyć.

Kiedy jeden z pokrzywdzonych czechowiczan zgłosił w komisariacie oszustwo, śledczy rozpoczęli policyjne dochodzenie. Kryminalni szybko wytypowali podejrzewanego o oszustwo 55-latka, który wyprowadził się na teren jednej z miejscowości powiatu pszczyńskiego. Policjanci zajęli się zbieraniem dowodów i ustaleniem jego aktualnego adresu. Śledczy ustalili też, że pokrzywdzonych, którzy wpłacili zaliczkę na wędliny zamawiane rzekomo przez ich współmieszkańców i tym sposobem zostali oszukani, było więcej.

W jednym przypadku, jaki miał miejsce na terenie Bielska-Białej, 55-latek dopuścił się też pospolitej kradzieży. Wówczas, gdy domownicy zajęci byli rozmową o domniemanym zamówieniu wędlin, wykorzystał ich nieuwagę i wykradł z mieszkania 800 złotych.

W poniedziałek w godzinach porannych czechowiccy kryminalni zatrzymali zaskoczonego 55-latka w jego mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna nie stawiał oporu. Został doprowadzony do komisariatu i usłyszał zarzut 6 oszustw, jednego usiłowania oszustwa i kradzieży. Za wszystkie występki grozi mu kara więzienia nawet 8 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Śledczy nie wykluczają, że w ten sposób mogło zostać oszukanych więcej osób. W takim przypadku można kontaktować się z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 47 85 708 10, czechowice@bielsko.ka.policja.gov.pl lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55.

mp, ar / pless.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.